Foto / Test - Podložka Camo Carp Cradle

24. 7. 2017

Foto / Test - Podložka Camo Carp Cradle

Miroslav Fečko

 

Stalo sa už bežnou praxou, že moderná kaprárina je charakteristická aj moderným vybavením, ktoré firmy vyrábajú a navrhujú k spokojnosti zákazníkov a za využitia najnovších poznatkov. Takýto stav možno vnímať vysoko pozitívne, nakoľko aj pri našom hobby sa chceme cítiť pohodlne a čerpať z moderných trendov výroby návnad, nástrah a vybavenia pre športový rybolov. V tomto ohľade však nesmieme zabúdať ani na jednu z najpodstatnejších súčastí výbavy športového rybára, a to na kvalitnú podložku. Veď v konečnom dôsledku je to práve ten úlovok kapra, ktorý nás okrem zážitkov z pobytu v prírode vedie a vnútorne motivuje často krát prekonávať vlastné hranice počas našich výjazdov za rybami.

Kvalita podložky nie je daná v prvom rade jej dizajnom, ale hlavne jej funkčnosťou. Má rybárovi slúžiť ako praktická pomôcka, má uľahčovať manipuláciu s úlovkom na brehu a pri púšťaní späť do vody a má úlovok ochrániť pred poškodením a prípadným vyskočením mimo podložku. Camo Carp Cradle spĺňa uvedené kritéria. Poďme sa teda bližšie pozrieť na charakteristiky a špecifiká podložky Camo Carp Cradle.

Rozmery: dĺžka 95cm, šírka 45cm, váha 2,5 kg.

Podložka pozostáva z dvoch hlavných častí, a to zo samotnej podložky a z vnútornej mäkkej a pogumovanej výstelky.  

 

Podložka je dodávaná v praktickom púzdre, ktoré umožňuje všetky súčasti podložky prenášať v celku, zabraňuje šíreniu zápachu v aute a pri uskladnení doma, zadržuje prípadnú prebytočnú vodu a chráni tak interiér vozidla.

Podložka obsahuje na spodnej časti suchý zips, na ktorý sa uchytí vnútorná pogumovaná výstelka. Spodná časť podložky zároveň obsahuje diery na odtekanie prebytočnej vody, čo uľahčuje manipuláciu s úlovkom na brehu a pri presúvaní podložky.

Hoci je podložka bazénového typu, jej skladnosť umožňuje prostredníctvom zipsov na každej strane podložky dosiahnuť malých prepravných rozmerov.  

Po zazipsovaní všetkých strán podložky získame podložku bazénového typu, kde nehrozí vykĺznutie alebo zošmyknutie úlovku. Bočné steny podložky sú pevné, nemajú tendenciu sa samovoľne sklápať a držia požadovaný tvar.

Podložka je z pogumovaného materiálu, ktorý zamedzuje nasiaknutiu vnútornej výstelky podložky, uľahčuje čistenie a odstraňovanie nečistôt a pre kapra predstavuje prostredie, kde neutrpí žiadnu ujmu.

Podložka je plne uzatvárateľná, čím zamedzuje neželanému vyskočeniu úlovku. Vrchná uzatváracia vrstva obsahuje sieťovú časť, ktorá umožňuje polievať úlovok aj vtedy, keď je podložka zatvorená. Sieťka je pritom z pogumovaného a robustného materiálu a nehrozí tak zachytenie ostrých častí plutiev úlovku.

Podložka obsahuje aj príjemnú časť pre samotného rybára, ktorou je polstrovaná podkolenná časť. Rybár si tak pri fotení môže kľaknúť na kolená, čo mu zaiste okrem samotného úlovku vyčarí úsmev na tvári.      

Praktickou súčasťou podložky sú dve kapsy na všetko potrebné príslušenstvo. Pri manipulácii s úlovkom je nevyhnutné mať všetky dôležité pomôcky hneď po ruke, a to ako napr. váhu, meter a prípravok na ošetrovanie rýb.

 

Rovnako dôležité ako snažiť sa dosiahnuť záber a úspešne zdolať nášho šupinatého súpera je aj starostlivosť o úlovok. Snažme sa, aby každý z pohľadu samotnej ryby nechcený pobyt na brehu predstavoval minimálne riziká a aby sme kapra, amura alebo akýkoľvek iný druh ryby vrátili späť do vody nepoškodené.

article img

Ďalšie články

article img

Test - Wychwood Short Haul Rucksack

1. 11. 2017

Wychwood Short Haul Batoh je väčší batoh, ktorý firma ponúka. Nájdeme v ňom dostatok priestoru pre umiestnenie všetkej svojej bižutérie, signalizátorov, váhy, bank sticks a mnohých iných vecí. Ak ste na rybách často mobilní, presúvate sa, batoh je rozhodne tou najlepšou voľbou. Ak ste rybár tráviaci čas na jednom mieste, batoh môže byť pre vás voľbou, a to napr. z dôvodu, že si ho môžeme na výšku uložiť vedľa lehátka a mať všetko na relatívne malom priestore poruke. Wychwood Short Haul Batoh nesklamal!

article img

Test - Wychwood Tackle Organiser

19. 10. 2017

Wychwood Tackle Organiser predstavuje komplexné riešenie pre všetkých, ktorí chcú svoju bižutériu a mnohé iné doplnky prenášať a skladovať v jednom puzdre. Tackle Organiser ponúkne moderný dizajn, kvalitné materiály, dostatočný vnútorný priestor a množstvo odkladacích možností pre prehľadné a systematické usporiadanie všetkého, čo neustále so sebou na ryby berieme. Univerzálne riešenie pre veľkú väčšinu z nás.     

Článků celkem: 42