LK BAITS Team vernostná zľava 5% až 15% na každý nákup
Získať zľavu

Method Feeder pre každého

Mnohí rybári, ktorí sa po väčšinu svojho rybárskeho roka venujú klasickej kaprárine, ako koncovú zostavu najčastejšie používajú olovo, priebežné alebo závesné, a nadväzec s nejakou nástrahou. Sú však prípady, okolnosti počas lovu, kedy je možné a lepšie siahnuť aj po inej zostave, ktorá danej situácii bude viac primeraná. Konkrétne mám na mysli situácie, kedy potrebujeme náš lov zjemniť, keď ideme k vode iba na krátku chvíľu, respektíve ak chceme docieliť rýchly záber. V týchto prípadoch nemusíme hneď nevyhnutne loviť metódou na feeder. Stačí ak na koniec našich klasických kaprových prútov zavesíme inú koncovú zostavu.

Method Feeder predstavuje kategóriu takzvanej „ľahkej kapráriny“, kedy dokážeme veľmi účinne dopraviť atraktívnu nástrahu spolu s kŕmením na zvolené miesto. Celá táto metóda je založená na dômyselnom systéme plnenie method feederového krmítka a umiestnenia nástrahy v ňom. Ako teda postupovať? Ukážme si to krok za krokom:

  • Základnými zložkami, ktoré budeme potrebovať sú jemnejšie nadväzce, nástrahy na dno alebo menšie Pop Up, pred-vlhčené pelety, method feeder krmítko spolu s plničom.
  • Voľba nástrah je vždy individuálnou záležitosťou. Rovnako aj v tomto prípade sa nebojme experimentovať, a to nie len čo sa príchutí týka, ale aj z pohľadu veľkosti. Nebojme sa používať aj malé nástrahy, a to či už vo forme boiliesu alebo pelety.
  • Nevyhnutnou súčasťou je plnič na method feederove krmítko obsahujúci malú dierku / priehlbinku na umiestnenie nástrahy.
  • Nástrahu na nadväzci umiestnime do priehlbinky vo vnútri plniča.
  • Zasypeme method feederovými peletami, a to až po horný okraj plniča.
  • Method feederove krmítko umiestnime na vrch plniča.
  • Zatlačíme method feederove krmítko, a to tak, aby jeho spodná časť bola zarovno s vrchnou hranou plniča.
  • Plnič odoberieme a to čo nám zostane je method feederove krmítko naplnené peletami, kde vo vnútri máme schovanú nástrahu.

Nepochybnou výhodou takejto prezentácie je umiestnenie nástrahy priamo do krmítka. Nemusíme sa pritom obávať, že by nám krmítko na dno dopadlo opačnou stranou. Ťažisko krmítka je umiestnené na spodný okraj, ktorý je z olova. To teda znamená, že nám krmítko bude na dno padať práve touto najťažšou časťou. Rovnako je dôležité použiť pelety, ktoré sú už pred-vlhčené, respektíve ktoré po namočení zmäknú. Úplne tvrdé pelety nebudú pravdepodobne ideálne plniť tento účel, ktorý chceme dosiahnuť. Našim cieľom je, aby pelety po dopade na dno postupne z krmítka odpadávali a odkryli tak nástrahu umiestnenú vo vnútri. Takýmto spôsobom vieme na dno dostať kúsok kŕmenia, ktoré obklopí našu nástrahu. Method Feeder môže predstavovať úspešnú metódu naozaj pre každého. Dôležité je však osobitne vždy zvážiť, kedy a kde ju použiť.

Prajem mnoho úspechov.

Miroslav Fečko

Autor: Miroslav Fečko

LK BAITS predajňa

LK Baits - Lukáš Krása ponúka rybárske potreby od významných výrobcov rybárskeho vybavenia. V ponuke nájdete rybárske prúty, rybárske navijáky, boilies, rybárske člny, oblečenie pre rybárov, lehátka, kreslá a ďalšie potreby pre rybárčenie. Chceme, aby naša ponuka uspokojila svojim rozsahom všetkých rybárskych nadšencov, ktorý prepadli kúzlu s názvom "RYBÁRČINA". Veríme, že dobré ceny a široká ponuka Vám umožnia spokojný nákup v našom rybárskom eshope. Našou snahou je vyberať pre Vás predovšetkým kvalitu, ktorá Vám umožní si Vaše rybárske výpravy prežiť s ozajstným zážitkom.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otvárací čas

Po-Pa:
8:30 - 17:00
Sobota:
8:30 - 12:00
Nedeľa:
9:30 - 11:30