LK BAITS Team vernostná zľava 5% až 15% na každý nákup
Získať zľavu

Opäť spoločne, opäť na Šírave

Předpověď předpovídala poslední tropický týden. Naplánoval jsem poslední rodinnou rybářskou výpravu. Tentokrát jsem se vydal na neznámou vodu, kde poznám nové kouty českých svazových vod. Volba padla na svazovou pískovnu s velkým množstvím vodních rostlin. Tato pískovna je známá tím, že zde plavou opravdové skvosty rybí populace, které zde žijí už mnoho let. 

Každý z nás má svojich tradičných rybárskych kolegov, s ktorými sme strávili na rybách mnoho času, s ktorými sme spoznávali nové revíri a s ktorými sme takpovediac rybársky vyrastali. Niekedy, s pribúdajúcimi povinnosťami je však zložité zladiť spoločné termíny rybačiek a naše cesty sa na chvíľu rozídu. O to viac si potom vážime chvíle, kedy sa opätovne stretneme na brehu niektorého z našich revírov.

S Tomášom som na rybách strávil mnoho času, no v poslednom období tých našich spoločných výjazdov bolo menej. Naposledy sme spolu chytali v priebehu horúcich letných dní na Zemplínskej Šírave, a to približne dva roky naspäť. Keď sa nám začala črtať príležitosť, zase spoločne vyraziť na ryby, bolo jasné, že túto možnosť využijeme. A tak sme sa vybrali opäť na Zemplínsku Šíravu a znova v priebehu horúceho leta. Možno to nie je najideálnejšie obdobie na ryby, ale niekedy byť pri vode je dôležitejšie ako nachytať, vraveli sme si.

Výber miest bol samozrejme obmedzený, nakoľko práve počas letných prázdnin sú naše zväzové vody plné rybárov, dovolenkárov a rekreantov. V prípade denných teplôt šplhajúcich sa vysoko cez 30 stupňov sme taktiež vyberali miesto, ktoré nám cez deň poskytne nevyhnutnú ochranu pred slnkom. Po výbere miesta na brehu a nájdení vhodného miesta lovu vo vode, sme sa rozhodli pre síce jednoduchú ale myslíme si, že vhodnú taktiku.

Naše kŕmenie pozostávalo zo Spice ShrimpChilli Squid vo veľkostiach 20mm a 24mm. Žiadne pelety a partikel, nakoľko sme sa domnievali, že práve čistá boilies taktika bude najvhodnejšou pri snahe dopracovať sa aj k lepším úlovkom. Ako nástrahu sme volili 24mm boilies spolu s Pop-Up rovnakej príchute. Možno nič zložité, ale zároveň veľmi účinné.

Obhliadnuc sa späť hodnotíme našu po dlhšej dobe spoločnú rybačku veľmi pozitívne a dúfame, že čoskoro opäť niekam vyrazíme. Ako sme boli úspešní? Tak to už nechám za nás hovoriť fotografie, ktoré najlepšie sprostredkujú atmosféru a výsledok nášho spoločného snaženia.

LK BAITS predajňa

LK Baits - Lukáš Krása ponúka rybárske potreby od významných výrobcov rybárskeho vybavenia. V ponuke nájdete rybárske prúty, rybárske navijáky, boilies, rybárske člny, oblečenie pre rybárov, lehátka, kreslá a ďalšie potreby pre rybárčenie. Chceme, aby naša ponuka uspokojila svojim rozsahom všetkých rybárskych nadšencov, ktorý prepadli kúzlu s názvom "RYBÁRČINA". Veríme, že dobré ceny a široká ponuka Vám umožnia spokojný nákup v našom rybárskom eshope. Našou snahou je vyberať pre Vás predovšetkým kvalitu, ktorá Vám umožní si Vaše rybárske výpravy prežiť s ozajstným zážitkom.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otvárací čas

Po-Pa:
8:30 - 17:00
Sobota:
8:30 - 12:00
Nedeľa:
9:30 - 11:30