LK BAITS Team vernostná zľava 5% až 15% na každý nákup
Získať zľavu

PVA - Feeder

Miroslav Fečko

 

IQ Method Feeder pelety boli primárne uvedené na trh v súvislosti s ich použitím v method feederovom krmítku. Práve toto spojenie plní svoj účel v tom, že pelety sú už vopred pred-vlhčené a je ich možné priamo použiť ako náplň do method feederového krmítka. Pelety následne vo vode z krmítka pozvoľna odpadávajú a nezostanú v ňom zlepené. 

Method Feeder pelety však možno použiť a ich vlastnosti využiť aj inak, a to v spojení s PVA materiálmi. Samozrejme, do PVA je možné použiť akúkoľvek náplň, a to napríklad drvený boilies, mini peletky, method mixy, partikel upravený na použitie s PVA a podobne. Avšak spojenie PVA a Method Feeder peliet má svoje výhody, ktoré spočívajú najmä v tom, ako sa pelety budú správať stlačené v PVA. Pelety jednoducho naplníme do PVA, a to spôsobom, ktorý máme zaužívaný. Viac už prezradia samotné fotografie ukazujúce postupnosť. Pelety budú v PVA tvoriť pevný celok, ktorý sa po dopade do vody bude postupne oddeľovať. Pelety sú upravené práve takým spôsobom, aby sa navzájom nelepili, ale aby sa vo vode od seba oddelili. A to je základný faktor, ktorý chceme spojením PVA a tohto typu peliet dosiahnuť.

Z osobných skúseností preferujem vyrábanie PVA pančúch menších rozmerov. Osobne mám rád, ak PVA nepresiahne dĺžku 5 cm. Vedie ma k tomu najmä to, že PVA pančuchu často používam aj pri nahadzovaní, kedy veľké PVA dokáže vzdialenosť pri nahadzovaní negatívne ovplyvňovať a rovnako nám môže spôsobiť horšiu kontrolu montáže počas letu. Nemusíme mať na konci montáže veľké PVA, ale stačí aj menšie, no dostatočne atraktívne. Aspoň takýmto spôsobom pri použití PVA uvažujem. Taktiež sa snažím docieliť situáciu, že prípadný kapor má hmotu v PVA vnímať len ako nejakú atraktívnu zložku a nie ako voľnú návnadu. Ideálne z môjho pohľadu je práve použitie takého množstva peliet do PVA, ktoré kapor dokáže spolu s našou nástrahou nasať na jedenkrát, respektíve, ktoré iba zatraktívni samotné okolie nástrahy. Cieľom je predsa, aby kapor primárne nasal nástrahu a nie samotné pelety dookola. PVA pančucha tak slúži len ako atraktívna hmota.

Vyskúšajte a experimentujte s rôznymi peletami, príchuťami, farebnými prevedeniami a verím, že aj toto vám dopomôže dostať na breh želaný úlovok. 

LK BAITS predajňa

LK Baits - Lukáš Krása ponúka rybárske potreby od významných výrobcov rybárskeho vybavenia. V ponuke nájdete rybárske prúty, rybárske navijáky, boilies, rybárske člny, oblečenie pre rybárov, lehátka, kreslá a ďalšie potreby pre rybárčenie. Chceme, aby naša ponuka uspokojila svojim rozsahom všetkých rybárskych nadšencov, ktorý prepadli kúzlu s názvom "RYBÁRČINA". Veríme, že dobré ceny a široká ponuka Vám umožnia spokojný nákup v našom rybárskom eshope. Našou snahou je vyberať pre Vás predovšetkým kvalitu, ktorá Vám umožní si Vaše rybárske výpravy prežiť s ozajstným zážitkom.

Kontakt

Lukáš Krása - LK Baits
Pardubická 1734
535 01 Přelouč
E-mail:

Otvárací čas

Po-Pa:
8:30 - 17:00
Sobota:
8:30 - 12:00
Nedeľa:
9:30 - 11:30